Moringa BIO prášek RAW

Cena
69
Původní cena
0
Ušetříte
0
ks
Varianty
Moringa 40g 69 Kč
Moringa 100g 149 Kč
Moringa 200g 279 Kč

Moringa olejodárná – Moringa oleifera ve formě jemně namletého prášku. Výhodou prášku je pohodlné a rychlé užití.

Domovinou moringy olejodárné je Indie, oblast kolem Himalájí. V dnešní době se vyskytuje v oblasti tropů a subtropů, kde teplota neklesá pod 20°C. Jedná se o víceúčelovou rostlinu, ze které lze spotřebovat všechny části.

List je nejzajímavější částí této rostliny, na indickém subkontinentu a v Africe je tradiční součástí stravy. Konzumuje se v syrovém, vařeném i sušeném stavu v salátech, polévkách i omáčkách. Sušené listy se používají také k přípravě nálevů. Moringa je rostlina, která je součástí fytoterapie mnoha tropických kultur.

Nejbohatší na živiny jsou právě listy Moringy, které se konzumují čerstvé nebo šetrně usušené a rozemleté na prášek. Prášek z listů Moringy obsahuje antioxidanty, antibakteriální, antimikrobiální a protiplísňové látky.  Proti fyzické únavě, vysokému cukru a alergiím.

  • Bohatá na vitamíny (B2, B6, C, E)
  • Bohatá na minerální látky (Ca, Cu, Cr, Fe, Mg, P, K, Zn) 
  • Bohatá na proteiny (obsahuje esenciální aminokyseliny nezbytné pro lidské tělo)
  • Vysoký obsah vlákniny 

 Moringa olejodárná je literaturou hodnocena jako "víceúčelová" nebo "širokospektrá" rostlina s mnohým využitím, která může být i součástí běžné stravy. Co se týče samotných listů, jsou běžnou součástí základní stravy v Indii i v Africe díky svému pestrému složení vitaminů, proteinů a minerálních látek. Listy moringy olejodárné bývají běžně prodávané na místních trzích a konzumovány čerstvé ve formě salátů nebo samostatně nebo mohou být ve formě vařené. Jako doplněk stravy se listy moringy mohou dávat dětem, jsou doporučeny sportovcům.

Prášek umletý nebo nadrcený z čerstvých nebo usušených listů se používá na dezinfekci vody. Popisuje se, že 0,2 gramů prachu dokáže vyčisti 1 litr kalné vody. Vše je zřejmě dílem obsahových proteinů, které dokáží vysrážet nečistoty, které posléze sedimentují na dně nádoby. V Africe kolem povodí Nilu je kulturní záležitostí takto upravovat užitkovou vodu k pití.

 Listy se léčiteli doporučují k léčbě symptomů kurdějí a počátečních patologií kostí.

 Áyurvédská medicína doporučuje moringu skoro až na 300 různých nemocí. Proto se označuje jako víceúčelová nebo jako superpotravina, jelikož se obsahové látky dají snadno zužitkovat. Listy a šťáva z listů moringy se v rámci lidové medicíny používá k hojení očí při mechanickém poškození, při alergiích, astmatu, při potížích s nadýmáním, proti stárnutí, vysokému tlaku, ztrátě krve, bronchitidě, choleře, kolitidě, cukrovce, průjmu, zánětů a bolestech hlavy .

 V jihovýchodní Asii léčitelé doporučují moringu proti revmatismu, tuberkulóze, nervozitě, šerosleposti, poruchách sluchu, nevolnosti, nervozitě, zácpě, virovým infekcím a malnutrici. Jiná kultura užívá lokálně moringu olejodárnou při akné nebo k podpoře hojení ran a bércových vředů.

 Moringa "zelené" smoothie: Rozmixujeme 1 banán, 1-2 lžičky Moringy v prášku, 2 zelená jablka a hrst špenátu. Dobrou chuť! :-)

Ø Výživové údaje ve 100 g výrobku:

Energetická hodnota 1235 kJ/295 kcal
Tuky 6,7 g (z toho nasycené mastné kyseliny 1,5 g)
Sacharidy 13,3 g (z toho cukry 1,8 g)
Bílkoviny  29,9 g
Sůl  400 mg
Vláknina 30,7 g 

Minerální látky: Vápník (2400 mg), Měď (0,8 mg), Chrom (180 µg), Železo (60 mg), Hořčík (435 mg), Fosfor (240 mg), Draslík (1800 mg), Zinek (57,8 mg)

Vitaminy: Vitamin B(1,69 mg), Vitamin B6 (3,46 mg), Vitamin C (24 mg), Vitamin E (47,1 mg)

Prášek z listů moringy je díky tomu považován za jeden z nejlepších přírodních multivitamínů a je oblíbený u lidí s vyššími nároky na výživu jako jsou např.sportovci, senioři a lidé vystavení stresu.

Složení: 100% listy moringy olejodárné (Moringa oleifera) v prášku v BIO a  RAW kvalitě.

Doporučené dávkování:  rozmíchejte 1-3 čajové lžičky prášku (2,5-5g) denně ve vodě, džusu, jogurtu, müsli, smoothie nebo ho přidejte do polévky, omáčky či jiných jídel.

 Země původu: Indie

výrobce: Zdravý den

Tento produkt je zařazen v kategorii / kategoriích

Uživatel
Kontakty

Sluníčko - zdravá výživa
Tovačovská 177
783 75  Dub nad Moravou
Česká republika

Telefon
+420 724 703 810

Internet
slunicko-zdravavyziva@seznam.cz
www.slunicko-zdravavyziva.cz

Newsletter