Kustovnice - Goji berries extra velké plody nejvyšší kvalita

Cena
299
Původní cena
0
Ušetříte
0
ks
Varianty
Goji berries extra velké plody a kvalita 500g 299 Kč
Goji berries extra velké plody a kvalita 1 kg 539 Kč

Pozor tyto plody jsou extra velké. Top kvalita goji 150 -180/50 - 50g kustovnice obsahuje v průměru 150 - 180 plodů. Jedná se o nejlepší kvalitu goji jakou lze na celém světě- v Ningxii zakoupit. Lepší kvalita již na žádném trhu neexistuje. Velmi doporučujeme vyzkoušet. V nabídce pod obrázkem varianty 500g a 1 kg balení.

Naše Kustovnice čínská - Goji jedině bez pesticidů! zkuste si ověřit u svého dodavatele, zda testuje goji na obsah pesticidů. Ze zdravé pochoutky se může lehce stát jed.

Kustovnice Salvia Paradise® je nejkvalitnější na českém trhu a neobsahuje žádné pesticidy ani SO2Testy Eurofins nabízíme k nahlédnutí viz. pod obrázkem kustovnice.

Goji berries sušené na slunci .Mají nejvíce vitamínů na světě.

Účinky goji kustovnice čínské:

 • harmonizuje činnost jater a ledvin
 • silný antioxidant
 • udržuje normální hladinu krevního tlaku
 • významně posiluje imunitu organismu
 • vhodné užívat při cukrovce
 • pomáhá při bolestech kloubů
 • zpomalují stárnutí
 • chrání buňky před škodlivými vlivy prostředí
 • působí jako prevence proti degeneraci nervové soustavy
 • odbourává stres
 • podporuje léčbu diabetu a cévního systému
 • působí při bolestem hlavy
 • udržuje normální hladinu cholesterolu v krvi
 • při nespavosti a pro lepší  kvalitu spánku
 • podporuje sexuální funkce a má pozitivní vliv na plodnost
 • ulevuje od bolesti hlavy a od závratí
 • zvlhčuje plíce, tím působí proti astmatu a alergiím
 • udržuje svěží a pružnou pleť

Jejich chuť je příjemně sladko-kyselá a můžeme ji přirovnat k brusinkám, jablkům a šípkům. Mohou se konzumovat přímo. Obsahují 18 druhů aminokyselin, včetně všech osmi esenciálních (např.tryptofan nebo izoleucin), až 21 stopových prvků (zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor). Také jsou jedním z nejbohatších zdrojů karotenoidů ze všech známých plodů na Zemi.

Co se týče beta-karotenu, jsou Goji vydatnější než mrkev. Dále obsahují vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Musím také zmínit beta-sitosterol. Tento rostlinný sterol se dnes využívá při podpůrné léčbě zvýšené hladiny cholesterolu, dále při problémech s prostatou a má také protizánětlivý účinek.

Naprosto unikátní pro Goji je pak skupina lyceum polysacharidů. To jsou výjimečně silné antioxidanty, tedy látky, které neutralizují volné radikály. Tím pomáhají zabraňovat poškození buněk a stárnutí organismu.

Kustovnice je vhodná v těhotenství i pro podávání malým dětem - zajistíte tak jejich správný vývoj.

Dá se také přisypat do čaje (nejlépe čistého), který ho krásně provoní a dodá mu příjemnou chuť. Goji můžeme také dát do koláče, buchty, mufinů nebo jiných moučníků. Doufám, že jste se inspirovali. Fantazii se meze nekladou.


Nachlazení není nic příjemného. V boji proti zákeřné nemoci vám může pomoct Goji. Udělejte si z něj čaj! Je plné prospěšných látek, a pokud k němu přidáte ještě plátek citronu a zázvor, bacily se dají rychle na ústup.

Kvalitní goji má být velmi suchá. Suché pevné plody jsou známky čerstvosti. Kustovnice je velmi hydrofilní (na vzduchu nasává vlhkost), tím pádem starší goji nebo nesprávně skladovaná kustovnice je měkká a vláčná. Pokud Vám měkká kustovnice více chutná, je vhodné nechat omezené množství jeden den v misce na stole. Vlhkost takto kustovnice natáhne sama. Nekupujte měkké kustovnice, platíte za vodu v nich, nikoliv za plody.

Pozor nenaleťte na levné,supermarketové kustovnice! Většinou se jedná o nestandardní malé plody nasáklé vzdušnou vlhkostí. V domění, že ušetříte nakoupíte mnohem menší množství mizerné kvality.

Jsme přímými dovozci Goji z čínské oblasti Ninxia, oblasti plodící nejkvalitnější Goji na světě.

upozornění: naše kustovnice pochází z velmi čisté oblasti Ningxia. Neobsahuje žádné konzervační látky ani SO2 jako u jiných dodavatelů, kteří to ani na svých stránkách neuvádí. Tato goji je sušená pouze na slunci a její plody jsou krásně velké.

Nekupujte chemické vitaminové tablety, nahraďte je kustovnicí - vše v té nejstravitelnější přírodní podobě.
Tato goji má kalibraci 360-380/50. To znamená, že v 50g kustovnice je 360-380ks plodů. Zeptejte se jiných prodejců na kalibraci jejich goji. V ČR je nejběžnější kustovnicí 500/50. Plody jsou téměř o polovinu menší.

hmotnost: 500g nebo 1 kg

výrobce: Salvia Paradise

země původu: Čína -Ninxia -nejkvalitnější oblast pěstování kustovnice na světě

Kustovnice čínská - jak ověřit kvalitu

Vážený zákazníku,

prosím přečtěte si následující řádky, jež jsou popisem základního rozdělení kvality kustovnice a malým návodem na to, jak si v domácích podmínkách kvalitu ověřit.

Fakta o kustovnici

Vzhledem k tomu, že cena kvalitní kustovnice v Číně velmi rychle roste, opět se ve velkém začíná vyskytovat na českém trhu goji podřadné kvality.

 1. Kalibrace

Naše  goji má kalibraci 360-380/50. To znamená, že v 50 g sušených plodů je 360-380 ks plodů. Zeptejte se pro porovnání jiných prodejců, jakou prodávají kalibraci – většinou se pohybuje až u hranice 500/50, nezřídka i 750/50, což jsou opravdu miniaturní plody - vlastně odpad pro východní Evropu.

2. Kvalita

Kvalitu rozlišujeme podle procentuálního obsahu defektních plodů. Defektní plody jsou plody zlomené, tmavé, či napadené houbami nebo plísní.

 • B kvalita ve várce obsahuje 20-30 % defektních plodů – nejčastější výskyt na českém trhu

 

 • A kvalita ve várce obsahuje max. 5 % defektních plodů

 

Prodáváme pouze kvalitu A.

 Dále se také na trhu vyskytuje mix těchto kvalit, kdy se prodejce chce dostat na lepší kvalitu, a zároveň zachovat co možná nejnižší cenu. Většinou se tak děje tam, kde se společně prodávají supermarketové goji a mix kvalit vedle nich opravdu vypadá lépe. Obvykle však i přesto obsah defektních plodů přesahuje 10 %.

Naše goji patří do kategorie Low Pesticides, což je předstupeň BIO, avšak bio kvalita je až o 8 USD na 1kg dražší.

Obecně lze říci, že goji v České republice je konvenční třídy B. Solidní dovozci vám budou schopni ukázat testy EUROFINS, které poukazují na to, že i konvenční goji splňuje limity EU. Nicméně většinou se jedná o jejich horní hranici. Vzhledem k nadužívání pesticidů v Číně si u dovozců, kteří nemají testy EUROFINS ke konvenční goji nemůžete být jisti, že je jejich kustovnice nezávadná.

Jednoduše se tak může stát, že místo toho, aby byla kustovnice čínská přínosem pro vaše zdraví, bude tomu právě naopak.

Příklad rozdílu nákupní ceny za 1kg kustovnice čínské v Číně k VII/2015

Kalibrace – rozdíl mezi 360/50 a 750/50 je cca 2 USD

Kvalita – rozdíl mezi A a B kvalitou je 2 USD

Obsah pesticidů – rozdíl mezi konvenční goji a Low Pesticides je 1 USD

V konečném důsledku tak dovozce zaměřený na podřadnou kvalitu nakupuje goji o až 5 USD (122 Kč) na 1kg levněji. Nezřídka ji však prodává za cenu kustovnice kvalitní.

Jednoduchým domácím testem si ověřte kvalitu vaší goji a nepodporujte dovoz nekvalitních potravin.

Tento produkt je zařazen v kategorii / kategoriích

Uživatel
Kontakty

Sluníčko - zdravá výživa
Tovačovská 177
783 75  Dub nad Moravou
Česká republika

Telefon
+420 724 703 810

Internet
slunicko-zdravavyziva@seznam.cz
www.slunicko-zdravavyziva.cz

Newsletter