Ašvaganda kořen mletý- spánek 100g

Cena
139
Původní cena
0
Ušetříte
0
ks

Ašvaganda - ASHWAGANDHA - Withania somnifera -nejlepší ajurvédská bylina na spaní.
 

Ašvaganda je základní podporující tonikum indické Ájurvédy, používající se "při slabostech těla i mysli".  

Účinky ašvagandy na organismus:  Ašvaganda blahodárně působí na reprodukční funkce, je vhodná pro páry snažící se o početí. Slouží jako nervové tonikum. uklidňující vliv na naší duševní stránku zejména v dobách stresu. Ve vypjatém období  přispívá k usnutí a kvalitnímu spánku.

Podle tisíciletých ayurvédských zkušeností pravidelné užívání withanie upevňuje duševní zdraví a vitalitu člověka.

Klinické studie prokázaly, že ašvaganda v účincích převyšuje sibiřský ženšen. Pro jemný účinek ji lze použít místo ženšenu, který někdy působí příliš povzbudivě. Díky svým uklidňujícím účinkům napomáhá odolnosti proti stresu, podporuje celý organismus a dodává energii. Vhodné je její podávání ve starším věku.

V ájurvédské medicíně je znám jako účinný adaptogen a antioxidant. Vhodné je ašvagandu kombinovat spupečníkem. Podporuje mentální a kognitivní činnost, pomáhá udržovat koncentraci a překonávat únavu.

Ašvaganda neboli indický ženšen nám dodá energii a vitalitu. Budeme tak mít větší výdrž bojovat v současném hektickém světě. Navíc podpoří naše respirační zdraví a pomůže k zdravé kůži, pleti.

Krásný český název snodárná nemá vitánie nadarmo. Pravidelné užívání podporuje snadnější přechod do spánku a urychluje usínání. Ašvaganda však nemá vliv na CNS a neutlumuje během dne.

Ašvaganda v některých svých účincích předčila i sibiřský ženšen. Withania somnifera byla již dávno používána jako afrodisiakum a byla tedy přidávána jako přísada do různých nápojů. Prodloužení erekce u mužů, i to můžeme připsat Vitánii k jejím mnoha blahodárným účinkům na lidské tělo. Ašwagandhu namísto vália. Wihtania somnifera je využívána a doporučovánamanažerům, či jinak psychicky zatíženým jedincům, kteří trpí úzkostí, stresem a nervozitou. Ašvaganda působí jako sedativum. Tlumí záchvaty a blahodárně působí na spánek. Neovlivňuje centrální nervový systém (CNS), její účinky působí ve spánku, nikoli přes den, kdy je potřeba jasná mysl. České pojmenování Snodárná si vysloužila tím, že urychluje usínání – ještě než ulehnete do postele, už spíte – za letu. O této rostlině se také všeobecně ví, že působí protizánětlivě, je prevencí před nádorovými onemocněními (účinku se dočkáme při užívání většího množství), a pomáhá při rekonvalescenci po těžkých nemocech. Ašvaganda je též využívaná jako dobrý pomocník při slabostech mysli a těla. Vitánie snodárná je vhodná pro páry snažící se o potomka, protože užívání této rostliny napomáhá klepšímu prokrvení malé pánve a tím pádem zvyšuje plodnost. Pro oba partnery je Ašvagandha vhodné afrodisiakum, nehledě na to, že má omlazující účinky. Užívat Ašvagandu by měli starší lidé, jedinci s velkou zátěží např. v práci a lidé po nemocech. Dodává energii, podporuje imunitu, očišťuje paměť a pomáhá při artritidě. Harmonizuje vysoký krevní tlak, při používání tinktury se jeví jako antibiotikum.

Ašvagandu je vhodné užívat současně s chemoterapiemi. Můžete se vyhnout nežádoucím účinkům po chemoterapiích a podpoříte ji - předejít dalšímu vzniku nádoru.

Použití:  3-5g (1-1,5 čajové lžičky) rozmíchejte ve vodě nebo džusu a vypijte. Toto množství je možné povařit i v mléce nebo vodě a dochutit medem.
Tip: k požadovanému množství přidejte 2x více vody a rozmíchejte na pastu, kterou pak rozředíte s libovolnou tekutinou.
Doporučené dávkování: 3-5g denně (1-1,5 čajové lžičky).

Složení: 100% kořen ashwagandha (Withania somnifera) z ekologického zemědělství.

Upozornění: Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy.

Země původu: Indie

hmotnost: 100g

výrobce: Salvia Paradise

Tento produkt je zařazen v kategorii / kategoriích

Uživatel
Kontakty

Sluníčko - zdravá výživa
Tovačovská 177
783 75  Dub nad Moravou
Česká republika

Telefon
+420 724 703 810

Internet
slunicko-zdravavyziva@seznam.cz
www.slunicko-zdravavyziva.cz

Newsletter